HomeДЕНЕШНАДенеска високи температури

Денеска високи температури

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност повеќе на исток и на југ од земјата. Ќе дува слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 27 до 33 степени.

Во Скопје сончево со мала локална облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 32 степени. УВ-индексот ќе има вредност 7.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com