HomeДЕНЕШНАПолитикаДемонстрантите собрани пред влада, побараа ослободување од криминалната власт

Демонстрантите собрани пред влада, побараа ослободување од криминалната власт

Демонстрантите во рекорден број се собраа пред владата, каде испраќаат силни пораки до власта и до поранешниот премиер Никола Груевски. Тука се најдоа и функционери од СДСМ кои јавно им се обратија на граѓаните. Савески јавно и се заблагодари на присутните за поддршката додека бил во притвор.

1

2

„Криминалот има име и презиме, бараме одговорност. Не може Груевски да продолжи со правдата од тефтерчињата. Груевски мора да ги тргне канџите од сите институции, мора да има казна. Бараме оставка од незаконската влада која украде се, тука сме за Македонија да биде земја на нашите деца“, изјави Шеќеринска.

3

4

6

Демонстрантите после собирот пред влада се упатија кон собранието.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com