HomeДЕНЕШНАПолитикаДемонстрантите се преселија пред влада, бараат оставка на Иванов

Демонстрантите се преселија пред влада, бараат оставка на Иванов

Откако демонстрантите својот револт го искажаа пред Министерството за култура поради потрошените пари од ова министерство за проектот Скопје 2014, сега тие пристигнаа пред Владата. Демонстрантите скандираат „Оставка“, „Нема правда, нема мир“ и „Но пасаран“. А повеќето од нивните барања се однесуваа за повеќе точки и тоа :Уставниот суд да се произнесе за уставноста на СЈО, Формирање на специјален суд на предметите на СЈО, Одложување на изборите, Формирање на преодна влада за имплементирање на препораките на Прибе и Повлекување на општата аболиција и оставка од претседателот Иванов.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com