HomeДЕНЕШНАПолитикаДемонстрантите пред зградата на Талески бараат враќање на парите

Демонстрантите пред зградата на Талески бараат враќање на парите

Демонстрантите ја запоседнаа зградата во која живее битолскиот градоначалник Владимир Талески со што протестите добијата персонификација на револтот. Граѓаните на Битола кои веќе шести ден протестираат бараат од градоначалникот да си поднесе оставка и да ги врати проневерените пари за кои се сомничи. Вчера дојде и до инцидент кога тие се обидоа да го пробијат полицискиот кордон и да влезат во зградата на општина Битола. Во центарот на градот на плоштадот Македонија денес за прв пат има и контра-протест организиран од ГДОМ.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com