HomeДЕНЕШНАРепубликаДемолирана народната канцеларија на Иванов во Тетово

Демолирана народната канцеларија на Иванов во Тетово

kancelarija tetovo

Демолирана и Народната канцеларија на претседателот Ѓорѓе Иванов во центарот на Тетово. Утринава целосно се искршени изложните прозорци и надворешната стаклена врата.

2tetovo-kancelarija

Настанот се случил околу 5 часот и 50 минути, а инцидентот први го забележале станатрите од зградата во која е сместена народната канецалрија на Иванов. Тие слушнале кршење на стаклата, а подоцна, внатре во канцеларијата, односно по ѕидовите, се забележани и искршени јајца. Полицијата извршила увид и работи на расветлување на случајот.

tetovo-kancelarija

1tetovo-kancelarija

фото:Фејсбук

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com