HomeДЕНЕШНАСветДве свински глави на оградата на мароканскот амбасадор во Париз

Две свински глави на оградата на мароканскот амбасадор во Париз

 

Свински глави отсечени и закачени осамнаа на оградата на резиденцијата на мароканскиот амбасадор во Франција, наоѓа во западното предградие на Париз, Неји сур Сен.

Мароканската Амбасада поднела тужба против непознат сторител – јавија француските медиуми.

Инаку, кога биле забележани двете свински глави на оградата, амбасадорот бил во неговата резиденција, а Француската полиција започна истрага за случајот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com