HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаДве малолетни лица се пријавени за исчезнати

Две малолетни лица се пријавени за исчезнати

Две малолетни лица вчера се пријавени за исчезнати. Имено, социјален работник во Домот „25-ти Мај“, пријавил дека на 14 мај од Домот во непознат правец се оддалечил нивен 15-годишен штитеник. Додека вчера, Т.Ѓ. (34) од Скопје, пријавила дека истиот ден, околу 18 часот во непознат правец заминала нејзината 16-годишна ќерка.

Се преземаат сите мерки за пронаоѓање на двајцата тинејџери.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com