HomeДЕНЕШНАСветДве лица починале во судир на глисери во Германија

Две лица починале во судир на глисери во Германија

Во судир на два глисери во река во северозападна Германија две лица го загубиле животот, а шест биле повредени, соопштиле денес германските власти. Полицијата навела дека во несреќата починале 24-годишна жена 27-годишен маж, кои седеле на глисерот кога другиот глисер ги ударил од страна.

Во инцидентот кој се случил во петокот во југозападна Германија починале најмалку четири лица, вклучувајќи и десетмесечно бебе кое паднало во реката Незар, во близина на градот Мосбах.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com