HomeДЕНЕШНАСветДве жртви во големо невреме во Тексас и Канзас

Две жртви во големо невреме во Тексас и Канзас

Најмалку две лица се починати, а пет се водат како исчезнати после дожд и големо невреме кое ги погодило американските сојузни држави Тексас и Канзас, соопштија денес функционерите. Метеоролозите најавуваат нови големи врнежи за дожд во овие делови. Најтешко погодени биле централниот дел на Канзас и градот Вичита, како и градовите Хјустон и Остин во тексас.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com