HomeДЕНЕШНАРегионДве девојки и момче од Косово жртви на убиецот од Минхен

Две девојки и момче од Косово жртви на убиецот од Минхен

Во вчерашниот напад на 18 годишен германец со иранско потекло има 3 жртви од Косово од вкупно 9. Косовските медиуми ја потврдија смртта на еден млад маж и две девојки. Според порталот Gazeta Express, во Минхен настрадале 21-годишниот Дијамант Заберѓа, чија смрт ја потврдил неговиот татко на Facebook.

Претходно во текот на ноќта се дозна за уште две косовски жртви во минхенскиот трговски центар – Сабина Суљај, за која нема податоци за возраста и 14-годишната Армела Сегаши.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com