HomeДЕНЕШНАРепубликаДве години од хеликоптерската несреќа кај Струмица

Две години од хеликоптерската несреќа кај Струмица

Денеска во 9 часот, делегација на Министерството за внатрешни работи, заедно со семејствата на трагично загинатите пилоти Драги Мицев, Иљо Лопатички, Марјан Трајковиќ и Тоде Орешков,  одадоа почит на спомен обележјето во Аеродромската база, „Брест“ во Петровец.

Хеликоптерската несреќа се случи на 10 јули 2014 година кај Струмица.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com