HomeДЕНЕШНАСветДва авиони се судриле на пистата во Минск (ФОТО)

Два авиони се судриле на пистата во Минск (ФОТО)

На националниот аеродром во Минск на пистата се судриле два авиони. Во овој судир нема повредени лица, објавила информативната служба авио-компанијата „Белавиа“. Двата авиони се судриле на пистата, а во нив немало патници, наведено е во соопштението на аеродромската прес-служба.

Агенцијата „Тас“ наведува според сведочењата на очевидци дека големите врнежи од дожд како и големото невреме биле причина за судир на овие два авиони.

sudir avioni 2

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com