HomeРЕФЛЕКТОРМузикаДаниел Кајмакоски зема награда на германски музички фестивал

Даниел Кајмакоски зема награда на германски музички фестивал

Вчера во Хамбург во „Баркликард арена“ се случи доделувањето на музичките награди „Даф Бама“. Даниел Кајмакоски настапуваше како претставник на Македонија и благодарение на овдешните гласови успеа да се пласира пред Алехандро Санз, Тицијано Феро, Мохит Чаухан, Ксавиер Наиду, Тамер Хосни, Дино Мерлин и Фархад Дарја и да ја освои наградата за најдобар изведувач од Македонија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com