HomeДЕНЕШНАПолитикаДали евтините сендвичи на ГДОМ ќе ја спасат државата?

Дали евтините сендвичи на ГДОМ ќе ја спасат државата?

Додека масовна група на граѓани во моментов се движат пред Владата на РМ, во останатиот дел од центарот на гардот се случуваат контра-протести организирани од страна на ГДОМ. Протестите се проследени  со оро на патриотските песни. „Рушете- ние ќе градиме“, „Стоп на хулиганството“, „Избори на 5 јуни“, „ За зајко неранимајко прочка нема, Грујо нема кој да го победи“, се дел од транспарентите на демонстрантите пред Собрание.

Голем дел од присутните пристигнаа со автобуси и од Партизанска се движеа кон Собрание. Собранието нема голема присуство на обезбедување од страна на полициските сили. Во текот на денот исто така се граѓаните кои се вработени во јавната администрација се пожалија на голем број на притисоци за учество на контра-протестот кој ги домиле по пат на смс пораки.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com