HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаГрчки навивачи нападнале вработен на бензиска кај Куманово

Грчки навивачи нападнале вработен на бензиска кај Куманово

Тројца навивачи на грчкиот клуб „Олимпијакос“ вчера во 11 часот физички го нападнале вработениот Ј.А. (35) на бензинска пумпа „Лукоил“ на автопатот Скопје-Куманово.  Вработениот се здобил со повреди по главата и телото, бил плукан и влечен, а сторителите освен што го нападнале вработениот, одзеле и неколку артикли од маркетот и го оштетиле објектот, по што избегале.

Полицијата во Куманово оради основано сомнение за сторен прекршок приведени и задржани се Х.А. (26), П.Ф. (26) и  Т.В. (29) од Грција. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com