HomeДЕНЕШНАРегионГрција се бори со пожари

Грција се бори со пожари

Шумски пожар утрово избувна во близина на планинското село Вунтени, во областа на пристаништето Патра. Голем број пожарникари и 15 противпожарни возила се обидуваат да го држат огнот под контрола и подалеку од населените области. Силните ветрови што дуваат во областа го отежнуваат гаснењето на огнот.

Во меѓувреме, пожарот на Хиос е ставен под контрола, но предизвика огромни штети.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com