HomeДЕНЕШНАПолитикаЕкс премиерот Груевски ќе летува во Турција

Екс премиерот Груевски ќе летува во Турција

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во следните денови заедно со своето семејство ќе летува во Република Турција, известија од партијата.

Од таму додаваат дека Груевски ќе престојува во приватнa режија и аранжман.

Екс премиерот не е првпат да замине на одмор во Турција.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com