HomeДЕНЕШНАПолитикаГруевски би одел на избори во ноември ако СДСМ не избега

Груевски би одел на избори во ноември ако СДСМ не избега

За ВМРО-ДПМНЕ е прифатливо што побрзо да се организираат парламентарни избори, па затоа најавата на Заев дека во ноември граѓаните конечно ќе може да гласаат оди во тој правец, но од владејачката партија се сомневаат во односот на лидерот на опозицијата и досегашните изговори за одложување на изборите.

СДСМ ја нема поддршката на граѓаните на Република Македонија и затоа на аболицираниот криминалец Зоран Заев му порачуваме да собере храброст, да потврди дека се исполнети условите за избори и да излезе на соочување пред граѓаните на Република Македонија, реагираат од владејачката партија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com