HomeДЕНЕШНАСветГром удри во детски парк во Париз, осум деца повредени

Гром удри во детски парк во Париз, осум деца повредени

Во удар на гром во Париз повредени се осум деца од кои две се во потешка состојба, јавува дописникот на МИА од Париз. Громот удри во паркот Монсо, во момент кога во Париз имаше невреме. Последниве години повеќе градови превентивно ги затвораат парковите, кога е најавено невреме.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com