HomeДЕНЕШНАСкопјеГраѓаните си го одбранија паркот од багерите во Тафталиџе, но до кога

Граѓаните си го одбранија паркот од багерите во Тафталиџе, но до кога

Утрово градежна механизација се упатила кон паркот во населбата Тафталиџа каде треба да никне нова зграда, но група на граѓани веднаш се организирала и ги блокирала по што се насобраа новинарски екипи и полиција. Градежните работници мораа да се повлечат со што паркот е привремено одбранет, но прашањето е до кога бидејќи градбата ќе се одложува.

„Багерите само што го напуштија паркот, меѓутоа остануваме будни! Тоа што денес се обидоа да го направат само ја потврдува нивната нечовечност, бидејќи се потребни на друго место!!! Нема да дозволиме да ни го уништат последното зеленило во Тафталиџе! изјави жител на Тафталиџе за pozitiv.mk.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com