HomeРЕФЛЕКТОРДизајн„Горење“ изработи ретро фрижидер инспириран од „Фолксваген“

„Горење“ изработи ретро фрижидер инспириран од „Фолксваген“

„Горење“ и „Фолксваген“ успеаја да дизајнираат ретро фрижидер инспириран од легендарното комби возило VW T1 кое датира од 1950 година и е едно од најпрепознатливите дизајни на возила од минатиот век. Овој несекојдневен модел е изработен во две нијанси: винтиџ-нежно сина и бордо-шампањ.

Дизајнираните фрижидери ќе бидат претставени на еден од најпознатите саеми за потрошувачка електроника и апарати за домаќинство во Берлин, Internationale Funkausstellung кој ќе се одржи следниот месец.

Print

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com