HomeДЕНЕШНАПолитикаГоран Грујоски и Звонко Костовски ноќеска пуштени од притвор, аболицијата на дело

Горан Грујоски и Звонко Костовски ноќеска пуштени од притвор, аболицијата на дело

Звонко Костовски, вработен во МВР, обвинет за шпионажа и неовластено снимање во случајот „Пуч“ и Горан Грујоски, началник на Петтата управа за кого Специјалното јавно обвинителство (СЈО) побара притвор, се пуштени ноќеска од притвор, пренесува Плусинфо.

Ова доаѓа по скандалозната одлука на претседателот, Ѓорѓе Иванов за аболиција на лица за кои се водат истраги, за кои се покренати обвиненија и за еден политичар кој е во затвор.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com