HomeДЕНЕШНАПолитикаГолем дел од градот ќе биде блокиран, ова се главните точки

Голем дел од градот ќе биде блокиран, ова се главните точки

Демонстрантите од „Шарената револуција“ напладне ќе блокираат три клучни локации во централното градско подрачје и тоа кај булеварот Киро Глигоров пред Црвениот крст, потоа ќе има марш од Судска палата до Министерството за правда, а блокирана ќе биде и улицата кај Соборниот храм.

Целта на блокадите е да се испрати порака до власта за целосното блокирање на политичкиот процес во Македонија и побараа трпение и поддршка од граѓаните кои треба да им се приклучат во демонстрациите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com