HomeДЕНЕШНАПолитикаГолеми протести во Скопје денес нема, ќе се активираат други градови

Големи протести во Скопје денес нема, ќе се активираат други градови

Денес „Протестирам“ нема да одржи демонстрации низ Скопје како секој ден во 18 часот, но затоа пак ќе ги засили своите герлиски акции со испраќање на конкретни политички пораки. Протести на „Шарената револуција“ треба денес да се одржат низ повеќе градови во Македонија, како Велес, Битола и други места каде и низ изминатите месеци демонстрациите беа најизразени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com