HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаГолема сообраќајка на возило и мотор со двајца патници

Голема сообраќајка на возило и мотор со двајца патници

Вчера во 22 часот и 30 минути во Скопје, на улицата „2-ра Македонска бригада“, се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „Фиат Пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 28-годишниот У.И. и моторцикл „Хамачи“ без регистарски ознаки, управуван од 18-годишниот Д.П. на кој сопатник му бил малетник на 17 години, двајцата од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатникот на моторциклот. Истите биле пренесени во Клинички центар Скопје, каде се задржани на понатамошно лекување и се надвор од животна опасност.

Полицијата извршила увид и ги разлегува околностите во кои настанала несреќата.

Извор: press24.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com