HomeДЕНЕШНАСветГермански милионер жртва на авионската несреќа во Словенија

Германски милионер жртва на авионската несреќа во Словенија

Во авионската несреќа на мал авион која се случи вчера еден од четворицата загината е германскиот милионер Томас Вагнер (38) кој беше сопственик на интернет гигантот Унистер. Авионот полетал од Венеција, а требало да слета во Лајпциг, но се урна во Западна Словенија.

urnat avion slovenija

Засега истрагата покажува дека временските услови биле неповолни и тоа е можеби главна причина за несреќата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com