HomeФЕР ПЛЕЈГерманските олимпијки се разголија за Плејбој

Германските олимпијки се разголија за Плејбој

Германските олимписки претставнички Јулија Лир (веслање) која веќе освои злато, Изабела Херле (маратонско пливање), Катарина Бауер (атлетика, скок со стап), Надја Приц (велосипедизам – БМХ) и Патриша Золја (пинг-понг) се појавија со разголена фотосесија на списанието Плејбој со цел да ги популаризираат спортовите во кои настапуваат.

olympia-playboy-cover

Исто така олимпијките се надеваат на успешен настап со освојување на медали, па сликањето го направиле за забава, како и да добијат поддршка од германската јавност за време на Летните олимписки игри во Рио.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com