HomeДЕНЕШНАСветГерманија нема проблем да прими 300 илјади бегалци годинава

Германија нема проблем да прими 300 илјади бегалци годинава

Според плановите на Федералното министерство за миграции оваа година Германија очекува да прими околу 300 илјади бегалци што е далеку помалку во односн на 2015-та, кога во земјата влегле нешто помалку од еден милион. Овие планови ги потврди секретарот Франк Јирген Вајзе кој изјави дека се подготвени за нивен прием.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com