HomeДЕНЕШНАСветГерманија: Маскиран напаѓач пукал во кино, напаѓачот убиен

Германија: Маскиран напаѓач пукал во кино, напаѓачот убиен

Вооружен маж пукал, а потоа избегал во еден комплекс од кина во западна Германија. Специјалци влетале во зградата, а деталите околу нападот се уште не се познати. Според последните информации, напаѓачот бил неутрализиран, односно бил убиен во полициската акција. Исто така е соопштено дека има околу 15 до 20 повредени лица.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com