HomeДЕНЕШНАСкопјеГенералка во Скопје: Се чистат спомениците обоени од Шарената револуција

Генералка во Скопје: Се чистат спомениците обоени од Шарената револуција

Од утринава се чистат спомениците во центарот на Скопје, обоени од протестите на Шарена револуција. Работници ги средуваа спомениците на АСНОМ и на Прометеј во паркот Жена-борец, а се чистеше и Собранието на Република Македонија.

Ова веројатно се случува поради претстојниот празник Илинден, кога пред споменикот на АСНОМ во Жена-парк се положуваат цвеќиња.

Извор: МЕТА

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com