HomeДЕНЕШНАПолитикаГДОМ ќе излезе на улица во четврток за да не се бега од избори

ГДОМ ќе излезе на улица во четврток за да не се бега од избори

protest gdom1Граѓанското движење за одбрана на Македонија (ГДОМ) најави враќање на членството на улица откако не престануваат протестите против аболицијата на Иванов и одлужување на изборите на 5-ти. ГДОМ ќе одржи голем народен собир пред Собранието на Република Македонија во четврток со цел да се покаже волја за излегување на претстојните избори и одбрана на државата од Сорос.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com