HomeДЕНЕШНАПолитикаГДОМ се најде на пратеничките листи во коалиција со ВМРО

ГДОМ се најде на пратеничките листи во коалиција со ВМРО

Стевчо Јакимовски пред своите сопартијци образложи зошто неговата партија е неопходна да излезе на претстојните избори и дека мора да биде дел од пратеничките листи во предизборна коалиција со ВМРО.

ГРОМ откако се одвои од СДСМ настапува остро против опозицијата, а застанува во одбрана на владините политики иако Јакимовски во минатото беше еден од најжестоките критичари против Груевски.

Изборите е неизвесно дали ќе се одржат и дали ќе донесат излез од кризата бидејќи повеќе партии остануваат на ставот за целосен бојкот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com