HomeДЕНЕШНАВременска прогноза: Не очекува дождлив викенд, од понеделник стабилизација на времето

Временска прогноза: Не очекува дождлив викенд, од понеделник стабилизација на времето

Обилните врнежи од дожд во Македонија се очекува да продолжат и во сабота во раните утринските часови. Во текот на денот намалување се очекува намалување на интензитот на врнежите и дневни температури од 10 до 20 степени во различни делови од Македонија. Во недела умерено облачно со повремени сончеви периоди и потопло со максимални температури кои ќе се движат од 17 до 26 степени. Во понеделник сончево и топло но ќе имаме пониски утрински температури. Утринските температури од 4 до 12 степени, а максималните од 20 до 29 степени. Во вторник умерено облачно со сончеви периоди и со услови за слаби локални врнежи од дожд. Дневните температури од 19 до 28 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com