HomeАНТИСТРЕСШтосноВо Флорида уапсен Владимир Путин- Афроамериканец!

Во Флорида уапсен Владимир Путин- Афроамериканец!

Полицијата во Флорида уапсила маж по име Владимир Путин под сомневање дека ги малтертирал вработените во име супермаркет, а човекот кој го носи името на рускиот претседател е всушност жител на таа сојузна американска држава кој нема никава сличност со „вистинскиот Путин“. „Иако некои во САД можеби би посакувале да станува збор за вистинскиот Путин, мажот кој го уапси полицијата во Вест Палм Бич е всушност жител на Флорида со исто име и презиме како рускиот претседател“, пренесуваат медиумите.

Американскиот Си-Би-Ес 12 објави и фотографија од уапсениот американски Владимир Путин на која се гледа дека е со афроамериканско потекло. Тој во понеделникот се појавил пред суд поради обвинение дека на 21 август вербално ги нападнал вработените во супермаркет во Флорида.

aemerikanski putin 2

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com