HomeДЕНЕШНАСветВо Фалуџа убиени 250 борци на ИСИС

Во Фалуџа убиени 250 борци на ИСИС

Во обид да изврши контра офанзива ИСИС претрпе уште еден голем пораз во Фалуџа при што се убиени околу 250 нејзини борци од страна на ирачката воена коалиција предводена од САД. Американски официјални воени лица наведуваат дека во нападите се уништени повеќе од 40 воени возила додека ирачки извори наведуваат цифра од 250 уништени возила на ИД додека ја напуштале Фалуџа.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com