HomeДЕНЕШНАРепубликаВо Охридско Езеро пронајдена неексплодирана експлозивна направа

Во Охридско Езеро пронајдена неексплодирана експлозивна направа

Во водите во Охридското Езеро кај струшкото село Радожда вчера била пронајдена неексплодирана експлозивна направа.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека вчера околу 17:00 часот во водите во Охридското Езеро кај струшкото село Радожда, била пронајдена една нескплодирана експолозивна направа, по што од страна на Дирекцијата за спасување и заштита била безбедно подигната.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com