HomeДЕНЕШНАПолитикаВо живо: Груевски ќе и се обрати на нацијата

Во живо: Груевски ќе и се обрати на нацијата

Екс премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ за кратко ќе и се обрати на нацијата по последните протести кои се одржаа по повод граѓанското незадоволство од донесената целосна аболиција на претседателот Ѓорги Иванов. Обраќањето на Груевски проследете го во живо, а подоцна ќе се вклучиме и од интервјуто на Ѓорги Иванов со сите најнови детали, па можеби двајцата политичари ќе понудат некаков излез од политичката криза.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com