HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВо верижен судар на патот Гостивар-Кичево петмина повредени

Во верижен судар на патот Гостивар-Кичево петмина повредени

5 лица се повредени во верижен судир што се случи вечерва на автопатот Гостивар –Кичево во кој учествувале четири возила сите со скопски регистарски таблички. На повредените им е укажана лекарска помош во општата болница во Гостивар. Загинати за среќа нема. Судирот предизвика километарски колони и чекање повеќе од еден час, пренесува 24 вести.
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com