HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВозрасен работник почина по пад од куќа во прилепско

Возрасен работник почина по пад од куќа во прилепско

Градежен работник на возраст од 68 години од Македонски Брод се здобил со тешки телесни повреди при пад од куќа на која работел во селото Дебреште во близина на Прилеп. Тој бил донесен во прилепската болница, но веќе медицинскиот тим не можел да стори ништо за да му помогне. Полицијата извршила и увид на местото на несреќата за да се утврдат причините за падот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com