HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВознемирувачко фото: Камион усмрти пешак во Аеродром

Вознемирувачко фото: Камион усмрти пешак во Аеродром

Денеска во 12 часот, на булевар Србија пред мостот „Близнак“, се случи тешка сообраќајна несреќа, во која животот го загуби С.Ѓ (81). Во него удрил камион со скопски регистарски таблици, додека тој го премнувал булеварот. Пешакот починал на местото на сообраќајката.
pesak1

фото:Скопјеинфо

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com