HomeДЕНЕШНАСветВознемирувачко видео: Фатено дете бомбаш самоубиец

Вознемирувачко видео: Фатено дете бомбаш самоубиец

Припадници на безбедносните сили во курдскиот град Киркук во Ирак спречиле дете кое на себе носеле елек со екплозив наменет за самоубиствен бомбашки напад, а снимката која е вознемирувачка протече и на интернет.

Регионалниот гувернер Најмалдин Карим изјави дека целта на детето била шиитска џамија, но полицајците успеале да го уапсат и да му го отстранат експлозивот, по што тоа почнало да вреска. Детето носело дрес од Барселона со инструкции од ИСИС да изврши крвав напад.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com