HomeДЕНЕШНАРепублика(Вознемирувачко видео) Се појавија првите снимки од падот на ролеркостерот во Шкотска

(Вознемирувачко видео) Се појавија првите снимки од падот на ролеркостерот во Шкотска

Во забавниот парк во Мадервил во Шкотска, дошло до несреќа кога ролеркостерот искочил од шините, а неколку луѓе наводно се заробени под седиштата.

Сведоците изјавија дека меѓу осум до десет луѓе биле на ролекостерот кога искочил од шините и паднал на некои 10 метри висина.

Фотографиите од паркот по несреќата го прикажуваат шокот кај обезбедувањето како ги тргаат седиштата и ги извлекуваат од ролекостерот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com