HomeДЕНЕШНАСветВознемирувачко видео: Многу настрадани деца во хемиски напад во Сирија

Вознемирувачко видео: Многу настрадани деца во хемиски напад во Сирија

Владините сили најверојатно извршиле хемиска напад во населба во Алепо која е контролирана од бунтовничките војници, а во големата трагедија за жал најмногу настрадани има деца и цивилно население.

Групите за заштита на човековите права алармираат дека состојбата во бунтовничкиот Алепо е неподнослива, додека владините војници на Башр Ал Асад извршуваат грозоморни злосторства.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com