HomeДЕНЕШНАРегионВознемирувачко видео: маж се самозапали во болница во Тирана, уште две пациентки мртви

Вознемирувачко видео: маж се самозапали во болница во Тирана, уште две пациентки мртви

Ценај Лефтер (57) од Абанија влетал во одделението за дијализа во болница во Тирана каде што предизвикал пожар во обид да убие еден маж, но во пожарот загинале две пациентки и самиот тој. Мажот кој бил мета на Ценај е Д. Сарачи (38) и сè уште се бори за живот. Надзорните камери го снимија моментот кога Лефтер се приближи до човекот кој лежи на дијализа и го поли со бензин. Жртвата го оттурна, но напаѓачот успеа со запалка да го запали полиениот бензин, јавија медиумите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com