HomeДЕНЕШНАСветВознемирувачко видео: Злосторства врз деца во Алепо

Вознемирувачко видео: Злосторства врз деца во Алепо

Активисти на “Комисијата за спас на Алепо” им предадоа на “Рускаја Весна” ново видео кое треба да го привлече вниманието на светската заедница кон чудовишниот геноцид против Сиријците, кој продолжува во градот Алепо. Во видеото се собрани потресни факти за злосторства против човештвото, имено напади на терористите од ”Џабхат ан Нусра“ и пристапени кон нив бандити од ”умерената позиција“, како резултат на кои страдаат децата на Алепо.

Во текот на април од рацете на бандити загинале најмалку 27 деца, а 87 добиле тешки повреди“, соопшти претставникот на Комитетот, Ахмад Мухаммад. Во моментот бројот на осакатени судбини на малите граѓани на Сирија оди кон стотици и се зголемува со секој изминат ден, иако “режимот на тишината” има обиди да се договори со бандитите од “Нусра” прекин на огнот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com