HomeДЕНЕШНАСветВоздушни напади врз четири болници во Алепо, првата жртва е бебе

Воздушни напади врз четири болници во Алепо, првата жртва е бебе

При воздушни напади на сириски и руски авиони погодени четири болници во сириската покраина Алепо, објави Сириската опсерваторија за човекови права. Здржението на независни лекари (ИДА) соопшти дека во синоќешните воздушни напади загинало едно бебе. Во Алепо има четири болници, а три се во делот што е под контрола на сириската армија. Бебето загина во болница што е под контрола на бунтовниците.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com