HomeДЕНЕШНАРегионВоен авион се сруши во Подгорица

Воен авион се сруши во Подгорица

Во близина на Подгорица падна воен хеликоптер, а засега нема податоци за загинати, соопштила црногорската полиција. Според податоците на полицијата, воениот хеликопетер паднал околу 13 часот во местото Комански мост, на патот Подгорица – Никшиќ.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com