HomeДЕНЕШНАРепубликаВнимавајте на патот Гевгелија-Демир Капија

Внимавајте на патот Гевгелија-Демир Капија

Поради вчерашната голема сообраќајна несреќа кај тунел на патот Гевгелија – Демир Капија не е целосно прооден и се уште се одвива по една коловозна лента, но се очекува наскоро расчистување на состојбата и враќање на целосниот капацитет.

Од АМСМ препорачуваат исклучително внимателно управување со возилата. Инаку, сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com