HomeДЕНЕШНАСкопјеВнимавајте на децата: Киднапери се појавија во неколку скопски населби

Внимавајте на децата: Киднапери се појавија во неколку скопски населби

Пред неколку дена на социјалните мрежи се прошири информација за киднапери кои шетаат во кругот на скопската населба Кисела Вода и се обидуваат со пари и разни играчки да намамат дечиња. Хоророт сега добива уште поголеми размери откако киднаперите, со опелот што сее страв, биле забележани во скопско Драчево.

Вчера уште една мајка апелираше на социјалната мрежа Фејсбук, родителите да внимаваат на своите деца, бидејќи Опелот бил забележан во населбата Драчево. Киднаперите кои сеуште се на слобода, за малку ќе киднапирале две дечиња.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com