HomeДЕНЕШНАПолитикаВМРО-ДПМНЕ зачудени од Иванов : Креаторите на кризата требаше да одговараат

ВМРО-ДПМНЕ зачудени од Иванов : Креаторите на кризата требаше да одговараат

ВМРО-ДПМНЕ изрази незадоволство од одлуката на претседателот Иванов за прекин на сите постапки кои произлегуваат аферата со незаконското прислушкување и да остави правдата да биде спроведена бидејќи вака најмногу добиваат Заев против кој се води судска постапка, како и против Верушевски. Од владејачката партија сепак, сметаат дека Иванов одлуката ја донел со добронамерни цели и со побуди да допринесе во зачувување на државните интереси.

vmro mitign

Сметаме дека со овој потег, се оневозможува нашата воља и напор да се разобличат сите конструкции, лаги и манипулации, кои ни беа наметнувани и беа насочени кон нас како дел на едно однапред смислено сценарио, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com